BASIN DUYURUSU

KARADENİZ EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI (KEİ)

25. YILDÖNÜMÜ DEVLET VE HÜKÜMET BAŞKANLARI ZİRVESİ

(18-22 Mayıs 2017, İstanbul)

GENEL BİLGİ

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (KEİ) 25. Yıldönümü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi 18-22 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecektir.

AKREDİTASYON

Söz konusu Zirveyi takip etmek isteyen basın mensuplarının 12 Mayıs 2017 saat 18.00’e kadar http://bsec25turkey.org.tr/press.aspx adresinde yer alan akreditasyon formunu doldurup aşağıda belirtilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bu kapsamda:

 1. Yerli Basın Mensupları:

  BYEGM tarafından verilen basın kartı taşıyan gazetecilerin basın kartlarını ve bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

  Basın kartı olmayan gazetecilerin görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ile bir adet fotoğraflarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 2. Türkiye’de Yerleşik Uluslararası Basın Mensupları

  Yerleşik uluslararası basın mensuplarının basın kartları ile bir adet fotoğraflarını ve pasaport ön yüzünün kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

  Basın kartı olmayan gazetecilerin görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ile bir adet fotoğraflarını ve pasaport ön yüzünün kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 3. Yurt Dışından Gelecek Uluslararası Basın Mensupları

  Zirveyi takip etmek üzere yurtdışından gelecek basın mensuplarının görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazıları (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ile bir adet fotoğraflarını ve pasaport ön yüzünün kopyasını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

ARAÇ AKREDİTASYON

Zirve süresince Uluslararası Medya Merkezi (UMM) yakınında tahsis edilen park alanı yalnızca canlı yayın araçlarının kullanımına açık olacaktır; medya mensupları veya kurumlara ait özel araçların bu park alanına girmesine izin verilmeyecektir. Söz konusu canlı yayın araçları için ayrıca akreditasyon işlemi yaptırmak gerekmektedir. Bu araçlar için akreditasyon başvurusu http://bsec25turkey.org.tr/press.aspx adresi üzerinden yapılmalıdır. Canlı yayın araçlarının bölgeye giriş ve çıkış tarih ve saatleri daha sonra e-posta ile bildirilecektir.

EVSAHİBİ YAYIN KURULUŞLARI

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), KEİ 25. Yıldönümü Zirvesi’nin ev sahibi yayın kuruluşu olarak aşağıdaki hizmetleri sağlayacaktır:

Toplantının basına açık bölümlerinin CANLI sinyalinin üretimi,

TÜRKSAT üzerinden logosuz ve şifresiz CANLI sinyal dağıtımı,

Anadolu Ajansı (AA), KEİ 25. Yıldönümü Zirvesi’nin fotoğraf ajansı olarak aşağıdaki hizmetleri sağlayacaktır:

Toplantının basına açık bölümlerinin fotoğraflanması,

Fotoğraflara logosuz olarak Flickr hesabı üzerinden (https://www.flickr.com/) şifresiz erişim imkânı sağlanması.

Akreditasyon formlarında bulunan tüm alanların doldurulması ve belgelerin düzgün şekilde yüklenmesi zorunludur. Aksi takdirde başvurular geçersiz sayılacaktır. Akreditasyonu yapılmayan canlı yayın araçlarının UMM yakınında tahsis edilen park alanına girmelerine izin verilmeyecektir. 12 Mayıs 2017 saat 18.00’e kadar tamamlanmamış başvurular ve talepler işleme alınmayacaktır.

Akreditasyon kartlarının temin edilebileceği tarih ve yer konusuna ilişkin daha sonra bilgilendirmede bulunulacaktır.

Sorularınızı ve bilgi taleplerinizi press@bsec25turkey.org.tr adresine iletebilirsiniz.

Saygıyla duyurulur.